Obróć ekran do pozycji pionowej!

Slide image
Slide image

OFERTA

SZKŁO

Hero shape

RODZAJE SZKŁA

Szkło budowlane, które do niedawana miało niewielki udział w budownictwie, dziś można zauważyć niemal wszędzie. Łączy kilka niepowtarzalnych i istotnych w architekturze cech: transparentność, wytrzymałość, podatność na obróbkę i zdobienie. Wykorzystuje się je między innymi do fasad, stolarki okiennej, przeszkleń, elementów konstrukcyjnych, balustrad szklanych. Ze względu na swoje walory estetyczne jest także coraz częstszym elementem wykończeniowym.

Rodzaje szkla

USŁUGI SZKLARSKIE

Na terenie zakładu posiadamy park maszynowy (automatyczne stoły do rozkroju szkła pojedynczego i laminowanego, maszynę CNC do cięcia wodą WJ, szlifierki, ukosowarki i fazowarki prostoliniowe, centra obróbcze 3 osiowe i 5 osiowe, piec próżniowy do laminowania szkła, drukarkę cyfrową wielkoformatową i wiele innych maszyn) niezbędnych do obróbki szkła na najwyższym światowym poziomie.

Szklenie
SZKLENIE
Laminowanie
LAMINOWANIE
Obrobka powierzchni
OBRÓBKA
POWIERCHNI
Obrobka krawedzi
OBRÓBKA
KRAWĘDZI

PRODUKCJA SZYB ZESPOLONYCH

We współczesnym budownictwie przed przeziernymi przegrodami budowlanymi stawianych jest szereg zadań. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem.

Szyba zespolona to zespół składający się z co najmniej dwóch szyb, tworzących komorę międzyszybową zawierającą powietrze lub inne gazy, oddzielonych od siebie i uszczelnionych na całym obwodzie z zastosowaniem kilkustopniowego procesu zespalania przy użyciu ramki dystansowej, mas uszczelniających i substancji adsorbujących parę wodną.

Jednym z istotnych kryteriów branych pod uwagę przy ocenie szyb zespolonych jest ich szczelność przed wnikaniem wilgoci do wnętrza szyby i stratą gazu, którym wypełnione są szyby dla poprawienia parametrów termicznych czy dźwiękoizolacyjnych.

2x
3x
Szyby zespolone

ZASTOSOWANIE

Zastosowania szkła jest nieskończona ilość. Szkło jest wszędzie i spełnia praktycznie każdą funkcję od prostego lusterka do przeglądania się po konstrukcję mostów służących do podziwiania natury i wielu, wielu innych. W galerii przedstawiamy jedne z nielicznych naszych realizacji. Wszystkich zdjęć nie jesteśmy w stanie umieścić ale sukcesywnie będziemy je wymieniać i dokładać te najciekawsze.